Ndonjëherë mosha në futboll nuk është rëndësishme. Ka lojtarë që me kalimin e viteve, ashtu si vera bëhen më të mirë.

Ky është rasti i Xhanluixhi Bufon, i cili ishte shumë pranë largimit nga fushat e lojës, ndërsa tani mendon rinovimin me Paris Sent Zhërmen.

Në të vërtetë është klubi parizien që po përgatit ofertën e re për portierin që sot mbush 41 vjeç.Sipas mediave franceze, PSG do të vendosë në tavolinë një kontratë të re që zgjatet në kohë edhe 12 muaj të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: