Një incident ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjte në aksin Qafë Thanë-Prrenjas.

Gazetari Fatmir Popja, ka raportuar se serbatori i një trajleri që transportonte naftë ka pësuar defekt (është çarë)dhe për pasojë një sasi e madhe e karburantit është shpërndarë në mes të rrugës.

Zjarrfikësja po bën të mundur pastrimin pasi nga nafta e derdhur është krijuar vështirësi për qarkullimin e automjeteve.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb