MALI I ZI

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj  po zhvillon një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Cakaj ka zhvilluar një takim me kryenegociatorin e Malit të Zi me Bashkimin Europian, Aleksandar Drljevic.

Gjatë fjalës së tij, Cakaj tha se projektet dypalëshe janë mënyra më e mirë për të përshpejtuar perspektivën europiane.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Projektet dypalëshe, mënyra më e mirë për të përshpejtuar perspektivën e përbashkët evropiane. Bashkëpunimin në nivel ekspertësh, lobimin e përbashkët të proceseve integruese.”,- shprehet Cakaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb