Greqia ka regjistruar 6677 raste të reja me Covid 19.  Numri i përgjithshëm i rasteve është 931.183

Ndërkohë  është rritur ndjeshëm numri i viktimave ku në 24 orët e fundit 104 qytetarë nuk e kanë fituar betejën  me Virusin ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 18 067 vdekje.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 657 (60,1% meshkuj). Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç. 80.8% kanë

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb