Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 472 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 498 pacientë.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 14 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 197.669 raste, prej të cilëve 183.972 janë shëruar, kurse 6.978 kanë ndërruar jetë.

 

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: