Italia është një nder vendet më të goditura në Europë nga pandemia e koronavirusit që tanimë po vuan edhe pasojat ekonomike, përveç bilancit me 34,954 viktima.

Kryeminsitri italian Giuseppe Conteështë takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi në Kalanë e Mesebergut ishte i pazakontë, apo thënë më ndryshe. E njohur për mirëpritjet e ngrohta dhe takimit të duarve, Merkel shihet këtë radhë teksa mban duart e saj të bashkuara me nëjra tjetrën e njëjtë edhe kryeminsitri italian Giuseppe Conte, e sigurisht duke ruajtur distancën.

Në foton e dytë shihen vetëm ata të dy të ulur larg njëri tjetrit duke biseduar.

Kancelarja Merkel ka postuar në Instagram fotot dhe tregon se bashkë folën kryesisht për pasojat e pandemisë së koronavirusit dhe Këshillin e ardhshëm Europian në Bruksel.

Ndërkaq, Gjermania ka numër më ulët viktimash nga virusi.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb