Mediet e huaja kanë publikuar pamjet e arrestimit të djalit të El Chapos, Ovidio Guzman, nga ushtria amerikane, në fillim të muajit tetor.

Raportohet se pamjet janë marrë nga kamera që mbante në trup njëri prej ushtarëve, që ishin pjesë e aksionit për kapjen e Guzman.

Ky i fundit u lirua, pasi kartelet sollën dhjetëra njerëz të armatosur, që sulmuan ushtrinë me një përballjen frontale, që shkaktoi tmerr e panik të madh në gjithë qytetin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb