Viktor Cervanaku, ish-kryekomunari i Frakullit në Fier, e aktualisht punonjës i Operatori i Sistemit Te Transmetimit, i cili u arrestua për trafik kokaine dje pas operacionit të SPAK, DEA dhe policisë malazeze ku u gjetën thasë me pleh kimik drogë, ishte një mbështetës i flaktë i kryeministrit Edi Rama.

Në profilin e tij në Facebook, ai postonte herë pas herë statuse ku i kthej ashpër opozitës dhe mbronte deri në delir Partinë Socialiste dhe Edi Ramën.

Postimin e fundit ai e ka shkruar më 15 nëntor, ku teksa i drejtohet opozitës, ndër të tjera shkruan se “PS është super gjigande”.

Postimi i plotë:

O opozita. Inceneratoret inceneratoret Rama Rama. Pirdhni pirdhni se ne nje vrym i bini gjithe diten dhe naten ju. E ka zgjedhur populli EDI RAMEN JO JU O OPOZITA. Deri ne zgjedhjet e 2025 i rruani leshte Edi Rames ju po shikoni nga 2030 ta po iku xete  Rama se do merzitet pa per ju nuk pierdh Rama fare o Opozita e leshit. Doni ju sdoni e do populli Edi Ramen. Ju flisni si e jeme zeqos ne maje te thanes shikoni endrra naten si dhelpra per koqet e dashit. E ka zgjedhur sovrani dhe do ta zgjedhi prap e prap. JU I KENI HARRUAR VJEDHJET TUAJA GJIGAND.E PO KINI GJETUR POPULLIN SHQIPTAR QE FLISNI NGA BYTHA SE NE NJE VENDE TJETER U KISHIN DJEGUR TE GJELLE. Po vajtet 30 vjet ne pushtet nuk u ngopet me doni o u ngelte ne fyte hajdutlleku. Po boolle skeni me as turp as cipe. As ndere. Ngelet ne tv RamaRama. Irrofshi topet Rames se skeni ca i beni ju Rames se jeni nje grusht more jeziter. Partia Socialiste eshte super GJIGANDE RAMA SUPER GJIGANDE. PUTHUNI ME MILON PER PUSHT TET.  SA TE JETE RAMA GJALLE”, shkruan ai.

D700c8f1 49d8 419b 8a4c 6b3490247f17
D700c8f1 49d8 419b 8a4c 6b3490247f17

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb