Bashkim Asllani, dikur marangoz, sot jeton në një strehë të moshuarish. Pas shumë vitesh në emigracion, atij i shfaqet një sëmundje që e privon nga jeta aktive. Bashkimi flet për divorcet dhe pamundësia për të pasur një fëmijë, si brengën më të madhe që ka.

“Po të kisha një fëmijë do ishte ndryshe”, thotë ai, ndërsa mungesa bën që t’i dridhen duart e të emocionohet. Duke folur për “Jeta pa filtër” i autores Ervisa Lula, Bashkimi shpreh me keqardhje rrjedhën e viteve që janë treguar të ashpër me të, ndërsa duket se diçka ka ndryshuar pranë miqve të rinj në strehëz.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb