SHKODER- Detaje të reja janë publikuar lidhur me ngjarjen e ndodhur të premten e 10 gushtit në qytetin e Shkodrës, ku një 53-vjeçar u vra me armë zjarri. Nga hetimet e deritanishme dyshohet se tre janë personat e përfshirë në këtë ngjarje.

Policia dhe prokuroria ngrënë dyshime se në krim janë përfshirë tre persona, autori dhe dy bashkëpunëtorë të tij.

I dyshuari i parë është personi që njoftoi autorin se Fatbardh Lici do të ishte në kafene.

Ndërsa, i dyshuari i dytë si bashkëpunëtor, është personi që e priti autorin pas krimit, ku edhe dogji makinën tip “Benz”, e cila dyshohet se ishte vjedhur në Tiranë.

Ndërkohë që autori mendohet të jetë vrasës me pagesë.

Deri më tani pista kryesore e vrasjes së 53-vjeçarit Fatbardh Lici është ajo e gjakmarrjes nga Kurtmemajt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb