Mbarë opinioni publik është indinjuar në lidhje me rastin e rëndë në një shtëpi të moshuarish në Pejë, ku një grua u dhunua nga disa infermiere.

Për t’u solidarizuar me këtë ngjarje të rëndë dhe për t’i thënë ‘stop’ këtyre fenomeneve, ditën e sotme do të mbahet një marshim në kryeqytet.

Mësohet se marshimi paqësor do të  nisë nga Sheshi ‘Skënderbej’ deri te Sheshi Nënën Tereza. Marshimi do të nisë në orën 18:00. Thirrjet për marshim janë bërë përmes njoftimeve në rrjetet sociale.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: