Policia italiane ka arrestuar një të ri shqiptar, i cili kishte “planifikuar” të bënte një “goditje” të radhës me shitjen e disa gramëve kokainë.

Sipas mediave italiane, ndaj të 24-vjeçarit shqiptar është ushtruar kontroll në makinë nga Karabinierët e Komandës Provinciale të Alessandria, ku i kanë gjetur 30 gramë kokainë dhe 5000 euro, që i kishte përfituar nga shitja e saj.

Shuma që do të përfitonte shitja e kokainës së gjetur, do të shkonte rreth 20 mijë euro. Pas procedurave, i riu është lënë në arrest shtëpie, në pritje për të dalë para gjykatës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: