Partia Social Demokrate duket se ka bërë një ndryshim për t’u regjistruar si garuese në zgjedhjet e 25 prillit nga KQZ.

Më datën 8 shkurt ambasadorja amerikane, Yuri Kim publikoi vendimin e DASH që e kishte shpallur Tom Doshin ‘non grata’ dhe duke shtuar se votuesit shqiptarë meritojnë më mirë.

Tom Doshi në cilësinë e kryetarit të PSD, kërkoi regjistrimin në zgjedhjet e 25 prillit. Nga ana tjetër në një dokument të ri, rezulton se më datë 12 shkurt rezulton se kryetar i PSD është Engjëll Bejtja.

KQZ sot ka pranuar regjistrimin e PSD si parti garuese në zgjedhje, por pritet të shihet nëse Tom Doshi do të jetë në listat e saj apo jo.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb