Jude Bellignham është një nga talentet më të mirë që ka Dortmund. Mesfushori 19 vjeçari shihet si mjaft me prespektivë për të ardhmen, çka ka bërë që dy klube si Real Madrid dhe Liverpool të interesohen.

Sipas Bild, në dijeni për diçka të tillë, ekipi nga Signal Iduna Park i ka vendosur një çmim kartonit të anglezit. Kushdo që dëshiron të transferojë Bellingham duhet të derdhë në arkat e klubit 120 milionë euro.

Edhe pse shumë i ri, në Bundesligë vetëm në sezonin e kaluar ka luajtur mbi 32 ndeshje.

Yu
Yu

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb