TIRANA

Dritan Dajti ka shfaqur sërish probleme shëndetësore dhe është transportuar mbrëmjen e kaluar në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Ai vuan dënimin me burg në Peqin por deri në kryeqytet është sjellë nën masa të rrepta sigurie, raporton gazetarja Dorjana Bezat për BalkanWeb.

Në janar të këtij viti Dritan Dajti rezultoi me COVID-19 dhe virusi i solli komplikacione shëndetësore. Edhe atëhere ai u transportua në Tiranë.

Vitin e kaluar po ashtu ai ka shkuar për një vizitë mjekësore në ish-Bllok. Dritan Dajti akuzohet për vrasjen e 4 policëve në 2009 teksa gjyqi ndaj tij vijon e zvarritet prej vitesh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: