Gjykata e Lartë cakton datën për rekursin kundër Dritan Dajtit. Rekursi u dorëzua nga prokuroria e Apelit për Krime të renda. Dajti është dënuar me 25 vite burgim për vrasjen e 4 oficereve te policisë në gusht të vitit 2009.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Dritan Dajti është në prag të lirimit nga burgu. Siç e përcakton vendimi në fjalë, seanca për Dajtin është caktuar më 4 qershor 2024.

  • foto galeri
  • foto galeri

Apeli doli kundër dënimit të Dajtit me 25 vite, por kërkon që ai të dënohet me burg përjetë. Ai përfitoi ulje pasi 3 gjyqtarë të deleguar nga rrethet në ish-Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda, i pranuan gjykimin e shkurtuar, duke e dënuar me 25 vite.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: