Sipas një raportimi nga ‘InfoBae’, legjenda argjentinase Diego Maradona është akuzuar për abuzim seksual nga një gazetare ruse.

Ekaterina Nadolskaya, viktima e supozuar, pretendon se argjentinasi u përpoq ta sulmonte atë seksualisht ndërsa ajo e intervistoi atë pas përfundimit të Kupës së Konfederatave, raporton “besoccer.

Një gazetar nga rrjeti ‘Globo’ pretendonte se kishte parë Nadolskaya të largohej nga hoteli, e shoqëruar nga tre oficerë policie, të hënën në mëngjes, disa orë pas sulmit të dyshuar.
Maradona-akuzohet-p--r-ngacmimin-e-nj---gazetareje-ruse_TS_04-07-17_7655280331_

Ekaterina-Nadolskaya-1920-3
Incidenti mendohet se ndodhi pas takimit në një restorant. Maradona ftoi gazetaren në dhomën e tij për të bërë një intervistë dhe kur të dy po pinin nga një pije së bashku argjentinasi thuhet se është përpjekur t’i heqë rrobat Nadolskaya, me këtë të fundit që ka filluar të bërtasë për t’i ardhur në ndihmë rojet e sigurisë.
infantino-maradona-10062016_1lh1jwwt35y0410e3a37d5xjdt
Avokati i legjendës argjentinase, Matías Morla, i ka mohuar faktet: “Unë dua të sqaroj se nuk ka asnjë ankesë për qëndrimin e Diegos në Rusi. Pas finales, Maradona ishte me Ronaldon, Infantino dhe njerëzit e FIFA-s. Unë jam i befasuar çështja dhe që ankuesi të jetë një gazetare e shtypit lokal. Kjo është një situatë e dikujt, që dëshiron për të bërë famë”.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb