Gjatë ndeshjes që po zhvillohej në Manchester United një aeroplan me një flamur ku shkruhej “Beso Kathryn Mayorga” ka qarkulluar në ajër. Sipas mediave të huaja ky veprim është organizuar nga grupi i fushatës feministe Level Up.

Mai1

Kathryn më parë akuzoi Ronaldon për sulm seksual ndaj saj në një dhomë hoteli në Las Vegas pasi u takua në një natë jashtë në 2009 , kur ajo ishte 25 vjeç – një akuzë që ai e mohon me forcë. Dokumentet e gjykatës zbuluan në prill se ajo po kërkon 56 milionë funte dëmshpërblim. Ajo kërkon 18 milionë  paund për “dhimbjet dhe vuajtjet e së shkuarës”.  Shpenzimet e 37-vjeçarit arrijnë deri në 1.4 milion. Kjo përfshin tarifat ligjore prej 1.1 milion.

Ma2
 

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: