Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë, teksa një grua shqiptare nga Kosova është masakruar me thikë, ndërsa dyshohet edhe të jetë rrahur në pjesën e prapme të qafës. Ka qenë burri i saj, që e ka gjetur viktimën në dhomën e tyre, të shtrirë në shtrat, të martën vonë në mëngjes.

“Trupi ishte goditur shumë herë thika dhe kishte shumë gjak, por është autopsia që do të përcaktojë nëse vdekja erdhi për shkak të goditjes me thikë…”, tha policia paraprakisht.

Viktima e moshës 56 vjeç është me origjinë kosovare. Burri i saj nuk mund të dëgjohej ende nga hetuesit. I shokuar, ai përfundoi në spital.

Burri do të merret në intervistë pasi të përmirësohet gjendja e tij shëndetësore, ndërsa do të pyeten edhe fqinjët. Si në çdo studim të këtij lloji, kamerat e sigurisë janë duke u analizuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb