Tre fëmijë kanë humbur jetën dhe nëntë persona të tjerë janë lënduar pasi një ndërtesë dykatëshe u shemb në Beni Suef të Egjiptit.

Një ndërtesë dykatëshe u shemb në fshatin Ahnasya, në jug të Beni Suefa-s, për arsye të panjohura, raportoi Akhbar al-Yawm.

Trupat e tre fëmijëve të moshës tetë, njëmbëdhjetë dhe dymbëdhjetë vjeç u nxorën nga rrënojat.

Në vendngjarje janë nisur një numër i madh i ambulancave, ndërsa të lënduarit janë transportuar në spitalet e afërta.

Hetimet rreth këtij rasti janë duke vazhduar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb