TROPOJË

Një automjet i djegur është gjetur në Golaj të Hasit dhe dyshohet se është e autorëve të vrasjes së Guxim Gjyriqit në mesnatë në Bajram Curr.

Autorët që pritën Guxim Gjyriqin, e qëlluan me breshëri automatiku dhe më pas u larguan menjëherë nga vendngjarja mund të kenë zgjedhur të djegin automjetin e tyre për të humbur gjurmët, një skenë e parë shumë herë më parë në atentate të tilla në Shqipëri.

Policia ndërkohë po bën krehjen e gjithë zonës për të zbuluar, identifikuar dhe kapur autorët por ndërkohë nga automjeti mund të gjendet ndonjë provë. Fshati Golaj gjendet 55 kilometër larg qytetit ku ndodhi ngjarja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb