Fluks emigrantësh shqiptarë që kthehen nga Greqia në vendin tonë për pushime verore.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për ‘BalkanWeb’ se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 1895 dhe kanë dalë 1544 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Ndërkohë që në Qafë-Thanë, kanë hyrë 3908 dhe kanë dalë 3631 shtetas të huaj dhe shqiptarë. Kujtojmë se vendi ynë ka hapur pikat e kalimit kufitar, ndërkohë që nuk kërkohet tampon covid-i.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb