Emiri i Kuvajtit, Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, ka lëshuar një dekret për miratimin e Kabinetit të ri.

Kabineti i fundit i Kuvajtit u betua më 14 dhjetor dhe dha dorëheqje një muaj më vonë.

Në muajin janar, Emiri i Kuvajtit caktoi kryeministrin Sabah al-Khalid al-Sabah të emërojë kabinetin e ri.

Muajin e kaluar, emiri po ashtu pezulloi takimet parlamentare.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb