Një nismë e bukur në këto ditë të vështira për gjithë botën. 50 artistë shqiptarë janë bërë bashkë nga shtëpitë e tyre duke sjellë në një mënyrë origjinale këngën e njohur “Shqipëri o vendi im”. Nën organizimin dhe dirigjimin e e Suzana Turkut artistët sollën këngën në kushtet e distancimit social. Video mesazhi është inkurajim mirënjohje për mjekët dhe infermierët që luftojnë për të shpëtuar jetën e shqiptarëve të prekur me COVID-19!

https://www.youtube.com/watch?v=Yr2gROQ0_8Y

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb