Tashmë kanë nisur provat gjenerale të gjysmëfinales së parë. E teksa Ronela ka performuar në skenë me balerinët e saj, ajo ç’ka ra më shumë në sy ishte aksesori që këngëtarja kishte kombimuar me veshjen e saj. Artistja kishte vënë në qafë një gjerdan i cili dukej tepër i çmuar dhe i shndritshëm. Në fakt gjerdani mban emrin “Enigma X”, është ar i bardhë 18 karat dhe me gur smeraldi.

Ronela 2 1

Mirëpo ajo që i ka habitur të gjithë ishte çmimi marramendës që kishte gjerdani. Ai kushtonte plot 10 mijë e 800 euro.

Ob Enigma 151 1

Kujtojmë se Eurovisioni ka fshirë nga faqja zyrtare foton e këngëtares Ronela Hajati gjatë performancës, për shkak se koreografia u konsiderua shumë “provokative.”

Thuhet që ekipit shqiptar i është kërkuar të ndryshojë koreografinë pas provave të djeshme pasi konsiderohet sipas tyre si shumë provokative teksa më pas ka ardhur dhe reagimi i koreografes Klaudia Pepa dhe stilistit Niko Komani ku janë shprehur se ata nuk do të ndryshojnë asnjë pjesë.

Ronela Hajati Eurovision Panorama Plus 1

Pas “censurimit” të fotove të marra gjatë provave zyrtare ka ardhur edhe një reagim i këngëtares në Twitter. Ajo ka postuar disa emoji duke qarë e ka lënë të kuptohet që është mjaft e mërzitur nga kjo situatë./panorama/

Ronela Hajati Eurovision Panorama Plus 2

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: