E gjithë Evropa kishte kthyer sytë nga Kylian Mbappe, por ylli francez zhgënjeu në mënyrë të pabesueshme, vetëm një gol nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa më shumë bëri lajm për maskën e tij se sa për atë që dha në fushë. I qartë mbi atë që dha në këtë Evropian është edhe vetë ylli francez:

“Në futboll ose je i zoti ose jo, unë nuk isha. Dëshiroja të bëhesha kampion Evrope, por Evropiani im ishte një dështim. Tani do të shkoj me pushime, më pas do të bëhem gati për jetën time të re”, u shpreh Mbappe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb