Facebook ka marrë një vendim për të hequr të gjitha përmbajtjet në platformën e saj që mohojnë ose shtrembërojnë historinë e Holokaustin.

Këtë Facebook po e bën në kuadër të politikave të saj kundër gjuhës së urrejtjes.

Facebook më parë është përballur me kritika të forta për lejimin e përmbajtjes së mohimit të Holokaustit në platformën e tij.

Heqja e përmbajtjes që mohon ose shtrembëron Holokaustin mund të duket si një vendim i qartë për një rrjet social që akuzohet shpesh për mundësimin e përdorimit të gjuhës së urrejtjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: