Facebook publikoi sot një aplikacion për bisede të drejtpërdrejtë audio në SHBA, i cili synon të konkurrojë me aplikacionin e bisedës Clubhouse, popullaritetit i të cilit është rritur falë pandemisë.

“Dhomat e drejtpërdrejta audio propozuar për përdoruesit amerikanë të gjigantit të rrjeteve sociale për të dëgjuar dhe ndonjëherë për të marrë pjesë në bisedat e ndërmarra nga të njerëz të famshëm apo influencuesit dhe për të krijuar një mbledhje të fondeve në platformë. ndikues” dhe të krijojnë mbledhje fondesh në platformë.

Karakteristikat e reja audio ju lejojnë të zbuloni, të dëgjoni dhe të bashkoheni në biseda të drejtpërdrejta me figura publike, ekspertë dhe të tjerë për tema që ju interesojnë”, theksoi Fiji Simo, drejtori i Facebook App, në një deklaratë.

“Personalitetet publike mund të ftojnë miqtë, të abonuarit, personalitete të tjera publike të verifikuara apo çdo dëgjues në sallë pritjeje për të qenë folës.

“Organizatori mund të ftojë folës paraprakisht ose gjatë bisedës. Mund të ketë deri në 50 folës në të njëjtën kohë dhe nuk ka asnjë kufizim në numrin e dëgjuesve”, shtoi Simo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb