Partia Demokratike Lezhë i ridrejtohet Prokurorisë duke kërkuar “zbardhjen e fakteve manipulative të skandalit të votimeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë”.

Në shkresën dërguar Prokurorisë, thuhet se në padinë penale të bërë nga ana e PD janë “sjellë fakte dhe të dhëna të pakontestueshme të maskaradës së 30 qershorit, ndaj PD kërkon informacion ndaj avancimit të hetimeve”.

Shkresa Prok

Shkresa Prok

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb