KORÇË

Përgjatë 24 orëve të fundit pikat kufitare në Kapshticë dhe në Kakavijë janë përballur me fluks të lartë udhëtarësh. Ata kanë udhëtuar nga vendet e tjera drejt Shqipërisë për ta kular festa së bashku me familjet e tyre.

Gazetarja e Lorena Kodra raporton për “BalkanWeb” se gjatë ditës së djeshme në pikën  kufitare të Kapshticës  kanë hyrë 4049 shtetas, ndërsa kanë dalë 3715 të tjerë. Aktualisht në pikën kufirtare në Kapshticë po punohet me 4 sportele, me qëllim eliminimin e radhëve të gjata.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb