Në mbrëmjen kur të gjithë komentuan episodin e golit të parë, ku Ronaldo festoi duke marrë autorësinë, por në fund FIFA vendosi që ishte goli i Fernandes, CR7 vendosi të mos ndalej aspak te ky episod, por vuri në pah fitoren që arriti Portugalia:

“Jemi në 1/8 e Kupës së Botës. Punë e shkëlqyer nga skuadra. Ecim. Jemi në ndjekje të ëndrrës tonë e cila është ende e gjallë. Forca Portugali”, u shpreh Ronaldo pas ndeshjes.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb