Kompania Google ka publikuar një listë me temat më të kërkuara nga njerëzit për vitin 2016-të, që lidhen me personazhe apo ngjarje që kanë ngjallur interes të madh tek njerëzit nëpër botë.

Shini më cilët janë emrat apo temat që kanë gjeneruar më shumë klikime në Google.

1. Powerball

2. Prince

3. Hurricane Mattheë

4. Pokemon Go

5. Slither.io

6. Olimpiada

7. David Bowie

8. Trump

9. Zgjedhjet

10. Hillary Clinton
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: