Në Helsinki, Real Madrid dhe Frankfurt do të diskutojnë finalen e Superkupës së Europës. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet, me trajnerët Ancelotti dhe homologu Glasner që kanë shuar të gjitha dyshimet.

Madrilenët e nisin me Benzema në sulm. Francezi do synojë të jetë protagonist sonte, e pse jo të vendosë fatet e takimit. Në mesfushë spikasin të zakonshmit si Kroos dhe Casemiro. Në mbrojtje ka emra si Carvajal apo Alaba.

5
5

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: