AUSTRI- Një aksident hekurudhor ka ndodhur sot në Austri. Mësohet se një tren ka dalë nga shinat, e për pasojë dy prej vagonëve të tij janë përmbysur, duke shkaktuar 28 të plagosur.

‘Tgcom’ shkruan se dy prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërkohë, në momentin kur ndodhi ngjarja në tren udhëtonin 80 pasagjerë.

Deri më tani nuk dihen shkaqet e ngjarjes, ndërsa policia po vijon hetimet.
C_2_fotogallery_3088968_1_image (1)

C_2_fotogallery_3088968_2_image

C_2_fotogallery_3088968_4_image

C_2_fotogallery_3088968_3_image

C_2_fotogallery_3088968_0_image

C_2_fotogallery_3088968_1_image
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: