Joe Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb.

Biden shoqërohet nga zëvendëspresidentja Kamala Harris dhe shefi i NASA-s, Bill Nelson.

“Jam i nderuar që jam këtu me ju. Sot hapet një kapitull i ri në eksplorimin e hapësirës,” thotë Harris.

“Galaktikat që shkëlqejnë pranë galaktikave të tjera.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Një pjesë e vogël e universit”, thotë numri një i NASA-s, Bill Nelson, duke i shpjeguar Biden imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb, me të cilin do të jemi në gjendje t’u përgjigjemi pyetjeve që ne ende nuk dimë të formulojmë”.

(nytimes/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb