Pamjet që shihni vijnë nga brenda portit të Durrësit, ku shihet se ekspertët e policisë numërojnë sasinë e kokainës që u bllokua sot.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për BalklanWeb fotot nga brenda anijes, ku shihet se droga ishte e ndarë në pako. Mësohet se brenda anijes u zbuluan 53 pako me kokainë.

Anija “Unistream” me kapiten rus, po transportonte 6500 ton qymyr, ndërsa kishte të fshehur në brendësi dy çanta me lëndë narkotike, kokainë. Droga ishte futur në 2 çanta, në mes të qymyrit dhe ka qenë vinçieri kur po mbushte kovën me qymyr ka konstatuar kokainën.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: