TURQI

Lajme të mira vijnë nga Turqia për efektiven e forcave “Shqiponja”, Ina Nuka  e cila humbi dy gishtërinjtë e dorës së djashtë  në protestën e banorëve të Astirit para godinës së Kuvendit me 22 nëntor.

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi,  Genti Gazheli përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka shpërndarë një foto me efektiven Nuka, ndërsa shkruan se së shpejti efektivja do të niset për në Tiranë pas kurimit në Ankara.

48378207 1010281012488686 7256173540934680576 N
48378207 1010281012488686 7256173540934680576 N

“#fotoedites me efektiven e policisë Ina Nuka, e cila mbas disa ndërhyrjesh të vështira, por te suksesshme në Spitalin Numune #Ankara, niset së shpejti për në Tiranë????.”, shkruan ambasadori.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb