HAGA

“Kasapi i Bosnjes’’ Ratko Mladic është dënuar me burgim të përjetshëm, por duket se këtë vendim ish-komandanti i serbëve në Bosnje e priste.

Ai hyri në sallë me një maskë anti-covid, i buzëqeshur dhë përshëndetës.

Nga fotot që qarkullojnë në mediat e huaja Mladiç shihet i rehatuar në bankën e të akuzuarit dhe me mendjen tek mediat.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ai gjeti rastin edhe të imitonte fotografët e gazetarët që po e fotografonin Mladiçin para vendimit të rëndësishëm të trupës gjykuese të Apelit të Hagës.

Mladiç është dënuar tashmë përfundimisht me burg të përjetshëm për krime lufte, gjenocid e vrasje gajtë luftës së Bosnjes në vitin 2015.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb