Të tjera detaje dalin në dritë nga aksidenti i rëndë që ndodhi gjatë natës në Gjirokastër, ku për pasojë një person humbi jetën dhe u plagos një tjetër.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘BalkanWeb’ se mjeti ka qenë duke ngjitur aksin dytësor të Gërhotit që lidhet me rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë, por ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga në kthesë duke u përplasur me një mur anësor. Për pasojë humbi jetën pasagjeri Julian Loloçi, 34 vjeç dhe u plagos drejtuesi i mjetit, shtetasi Enrik Hyseni. Ky i fundit ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Deri më tani nuk dihen detaje nga aksidenti në fjalë, ndërkohë që mendohet se drejtuesi i mjetit ka qenë nën ndikimin e alkoolit. ‘BalkanWeb’ ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes, ku shihet se mjeti është shkatërruar plotësisht.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb