TIRANE– Zbulohet gruaja që akuzoi për kanosje dhe kërcënime ish- bashkëhsortin dhe ish- deputetin e Partisë Socialiste, Hamit Kosta. Gruaja në foto quhet Elda Tabaku, 38 vjeçe nga Elbasani dhe ka denoncuar ish- deputetin socialist me të cilin kanë bashkëjetuar për 10 vite, ndërsa kanë edhe një vajzë.

Ish-deputeti socialist, Hamit Kosta është lënë në burg, pasi akuzohet për ‘kanosje’ dhe ‘Armëmbajtje pa leje’.

Ai u arrestua dy ditë pasi në Lagjen “5 Maji” me automjetin e tij tip “Hamer” me targa PE2505A dyshohet të ketë kanosur me fjalë dhe me armë zjarri ish-bashkëjetuesen, 38-vjeçaren, banuese në Elbasan.
hamiti-kosta
Gjatë kontrollit të mjetit të 62-vjeçarit, grupi hetimor ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë me gjashtë fishekë model 9mm të vendosur në krëhërin e saj.
Gjatë marrjes në pyetje, ish-ligjvënësi i Elbasanit nuk e ka pranuar pretendimin e ish-gruas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: