Një 51-vjeçar mësohet se është drejtuesi i kamionit me eksploziv që shpërtheu në orët e para të së shtunës në Urën e Krimesë.

Mediat ukrainase raportojnë se ai quhet Makhir Yusubov dhe punonte si shofer kamioni. Ai ishte vazhdimisht në lëvizje brenda rajonit të Krasnodarit, në lindje të Krimesë.

Fce45c46 5879 49a6 B697 Af960fe369d2
Fce45c46 5879 49a6 B697 Af960fe369d2

51 vjeçari ka kontaktuar për herë të fundit me familjen dy ditë më parë.

Udhëtimi për në urë duhej të zgjaste gjysmë ore, por për arsye të panjohura atij iu deshën gjashtë orë.

Shpërthimi vrau shoferin dhe një çift në një makinë që lëvizte pranë kamionit.

Cb8deaeb Ac1e 4158 A7b5 E49e3314f9b5
Cb8deaeb Ac1e 4158 A7b5 E49e3314f9b5

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: