Mediat italiane nuk e kanë fshehin aspak zhgënjimin e tyre për eliminimin e Interit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Kjo duket qartë në titujt kryesorë të gazetave më të mëdha sportive, të cila nënvizojnë faktin se skuadra zikaltër shpërdoroi shumë përpara se të ndëshkohej nga një Barcelonë me shumë lojtarë të rinj.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Ndërkohë, hapësira që duhet t’I kushtohej suksesit të Napolit është mbushur me largimin nga pankina të Karlo Ançelotit.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Krejt e ndryshme është atmosfera që poërcjellin mediat spanjolle dhe ato angleze, pasi skuadrat e tyre siguruan kualfikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Në festë edhe të përditëshmet portugeze, megjithëse Benfika siguroi një biletë vetëm për në Ligën e Europës.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb