Në Angli vijon të jetë e hapur e ardhmja e klubit të Man.United, në një kohë kur familja Glazer ka nxjerr në shitje aksionet e “djajve të kuq”.

Dëshira e tifozëve është që klubi të mos shitet të sheikët, por oferta e fundit e ardhur nga Al-Thani është më të vërtetë e parrezistueshme.

Sipas Daily Express, sheiku ka përpiluar një ofertë rekord prej 5,5 miliardë sterlina, shifër kjo që nxjerr jashtë loje edhe Jim Ratcliffe.

Express
Express

Oferta e Al-Thani plotëson edhe kushtet e familjes Glazer duke bërë që shitja e klubit të marrë formë, por ende jo zyrtare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb