Personi që shihni është biznesmeni që u vra sot në Rrëshen, pasi u qëllua me breshëri automatiku në rrethana ende të paqarta. 47vjeçari ishte pronar i një tv lokal në Lezhë, ‘Media Plus’. Viktima njihej si biznesmen në këtë zonë, ndërsa aktivitetin e kishte shtrirë dhe në Lezhë.

Vite më parë atij i është vrarë edhe një vëlla. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi se Reçi ishte person me precedent penale.

Vrasje Ne Rreshen Kastriot Reci
Vrasje Ne Rreshen Kastriot Reci

Ndërkohë që policia ka ngritur postblloqe në hyrjet dhe daljet e qytetit si dhe në Rrugën e Kombit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb