Një stuhi e fuqishme me erë dhe shi ka goditur Floridën në SHBA, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Stuhia, e shoqëruar me shira të dendura ka shkaktuar përmbytje të mëdha në jug të shtetit amerikan, ndërsa disa qindra shtëpi janë pa energji elektrike në disa zona.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mediat amerikane raportojnë se stuhia po lëviz në drejtim të jug-lindjes dhe pritet të forcohet mbi bregun e Meksikës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: