FIER

Me rastin e 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, janë bërë shumë surpriza nga qytetarët në Shqipëri, Kosovë, por edhe në diasporë.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se një surprizë për këtë ditë mjaft të rëndësishme për kombin tonë e kanë dhënë edhe të pasionuarit pas kuajve dhe jeep-ave.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ata kanë kaluar përmes qytetit të Fierit, të mbuluar me flamuj kombëtar dhe veshje tradicionale shqiptare.

Pas kësaj, kalorësit kanë shkuar në Seman, për të ecur në rrugën që bëri Ismail Qemali me karrocë me kalë 108 vjet më parë, që të shpallë pavarësinë në Vlorë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: