GJERMANI

Në Berlin është dëmtuar çatia e një ndërtese dhe një makinë është kthyer përmbys si pasojë e  tornados, i cili goditi zonën veriperendimore të Gjermanisë.


Qytetarët e Bocholtit treguan tmerrin dhe situatën e pazakontë të motit në këtë zonë, ku shumë prej tyre mbetën të alarmuar.


Sipas të dhënave zyrtare të shërbimit meteorologjik theksohet se era frynte 181 deri në 253 km/orë. Nga të dhëna paraprake thuhet se nga tornodo që preku zonën veriperendimore të vendit janë dëmtuar nëntë shtëpi dhe mbi 100 pemë janë thyer. Një makinë është goditur nga era e fortë, ndërsa është hedhur tej disa metra.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: