Këto janë fotografitë e para që sjell agjencia Reuters për sulmin ajror rus në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv.

Ky qytet ndodhet shumë pranë Polonisë, shtet anëtar i NATO-s.

Vlen të theksohet se Lviv është një qytet fare pranë Polonisë, shtet në të cilin ndodhet Presidenti i SHBA, Joe Biden. Presidenti gjatë takimit të tij është takuar me ministrat ukrainas si dhe ato vendas, duke shprehur të gjithë mbështetjen e tij për popullin drejtuar nga Zelensky.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: