Një vatër zjarri e madhe është regjistruar sot në Mirditë. Mësohet se zjarri ka rënë në malet e Bulsharës në Orosh të Mirditës.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se vatra e zjarrit vijon të jetë aktive prej disa orësh, ndërsa flakët po shkaktojnë dëme të mëdha.

Situata bëhet edhe më e rëndë, pasi ndërhyrja nga toka është e vështirë për shkak të terrenit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: