Një zjarr i madh ka nisur në një kodër në fshatin Vagalat, Njësia Administrative Livadhja, bashkia Finiq.

Gazetarja Shpresa Dine, raporton për “BalkanWeb” se zjarri ka përfshirë shkurre, ullinj dhe arra, ndërsa rrezikohen disa stane bagëtish.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas informacioneve sherbimi zjarrfikës i bashkisë ndodhet në vend ndërsa përpjekja për shuarje është e madhe ndërsa ekziston mundësia që zjarri të përhapet në fshatin Vagalat për shkak të erës.

(BalkanWeb)

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: